5 sposobów na modne wykorzystanie luster w aranżacji

reka

Lustro we wnętrzu spełnia wiele funkcji, które odmieniają wnętrze i poprawiają jego styl. Ich główną zaletą jest optyczne powiększenie małych przestrzeni, a także rozjaśnienie pomieszczenia – zawieszone w odpowiednim miejscu odbijają światło słoneczne. Jednak oprócz podstawowych cech, lustra są również ozdobą, która w sposób doskonały wypełnia ścianę. Obecnie lustra z łazienek i przedpokojów przenoszą się do innych pomieszczeń, w których doskonale się prezentują przybierając różne formy.

Jak wkomponować lustro w aranżację kuchni?

Choć pomysł wydaje się być niecodzienny, okazuje się, że to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Lustro w kuchni to innowacyjny sposób na powiększenie pomieszczenia oraz wprowadzenie oryginalnego i niepowtarzalnego akcentu. Najczęściej tafla lustra umieszczana jest między dolnymi a górnymi szafkami kuchennymi. W miejscu, w którym zazwyczaj znajdują się płytki, duże lustro jest gwarancją wyjątkowych efektów wizualnych. Jednym z najciekawszych sposobów jest lustro wbudowane w wsypę kuchenną lub we fronty szafek. Rozwiązanie wprowadza do kuchni majestatyczny charakter, który sprawia, że pomieszczenie optycznie wygląda większe i bardziej otwarte.

W oryginalnym kształcie

Zupełną nowością, która dopiero zdobywa rynek są lustra wykonane z płyty plexi, która prezentuje taki same właściwości, jak tradycyjne lustro. Specjalny materiał ma zaledwie 2 mm grubości, dlatego cała kompozycja jest niezwykle lekka i może być przymocowana do ściany za pomocą kleju lub taśmy montażowej. To, co wyróżnia tego typu lustra do wyjątkowe kształty, które w niezwykły sposób wzbogacają aranżację i wykańczają wnętrze. Kolekcje oferowane przez firmy obejmują lustra w kształcie kwiatów, budynków, napisów i innych. W ten sposób oprócz funkcji praktycznych, produkt prezentuje niepowtarzalne walory estetyczne.

lustro

Lustrzana mozaika

Stłuczone lustro to wyjątkowa okazja na stworzenie oryginalnej dekoracji. Kawałki szkła wykorzystać można na wiele sposobów. Jednym z nich jest mozaika, którą ozdobić można wszystko. Najczęściej wykorzystuje się ją jako ramę do nowego lustra. Odbijające światło kawałki zapewniają oryginalne efekty wizualne. Artyści z takiej formy elementów lustra tworzą również unikatowe blaty do stolików kawowych.

Lustrzana ściana

W mieszkaniach o małym metrażu zastąpienie kolorowej ściany dużą taflą lustra to doskonałe rozwiązanie, które zwiększa optycznie powierzchnię oraz rozjaśnia wnętrze. Jeśli koszt takiej inwestycji jest zbyt duży lub nie ma możliwości pokrycia całej ściany, warto uruchomić wyobraźnię i podejść do wyzwania elastycznie. Płyta lustra może znajdować się tylko w centralnym miejscu ściany lub po jednej ze stron, wyjaśnia stylista z https://obrazynasciany.pl/. Podobny efekt uzyskać można, jeśli w mieszkaniu znajduje się szafa typu komandor. Lustro zamiast drewnianych frontów będzie spełniać takie same funkcje.

Tradycyjna forma

Lustro w ramie zamieszone w pomieszczeniu również nie wyszło z mody. Współczesnym trendy są przede wszystkim lustra okrągłe z nowoczesnymi, designerskimi zdobieniami oraz wysokie, prostokątne lustra stojące.