Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim – przydatne informacje

salon

Pozornie moglibyśmy pomyśleć, że jest to naprawdę bardzo proste zadanie. Nie ma wątpliwości, że choć prostota w kwestii wizualnej jest rzeczywiście niezaprzeczalna, to jednak aby uzyskać ciekawe i konkretne wnętrze, trzeba będzie się nieco napracować. Warto podkreślić, że jeśli chodzi o ten styl wnętrz, jednym z głównych czynników jest jasny i przestronny charakter pomieszczeń. A żeby go uzyskać, nie wystarczy postawić na farbę w śnieżnobiałym kolorze. O nie, to znacznie bardziej złożone zadanie. Oto najbardziej przydatne informacje, które będą się odnosiły do tego właśnie stylu wnętrz. Dzięki tym ciekawym treściom, na pewno będziesz w stanie lepiej zrozumieć istotę tego stylu wnętrzarskiego.

Skandynawia z bliska

skandynawskie wnętrze
Zdecydowanie jest to styl dla osób, które w swoich czterech ścianach, i właściwie nie tylko ścianach, stawiają na bardzo jasne, funkcjonalne i naprawdę przestronne aranżacje. To ma być trochę takie nawiązanie do chłodnej, jednocześnie bardzo otwartej i takiej rodzinnie gościnnej lub raczej gościnnie rodzinnej, atmosfery krajów północnych. Warto zwrócić uwagę, że sama forma stosowana w tym stylu, to przede wszystkim zaakcentowana czystość oraz ogromna prostota. Dominujące kolory, to serwowane w przygaszonych, tonowanych mocno odcieniach brązy, biele oraz szarości. Materiałem, który dla tego stylu jest jednym z wyróżników, nieodłącznie będzie drewno, w naturalnym, surowym wydaniu, bez kombinacji i domieszek.

Co warto wiedzieć o detalach?

skandynawskie wnętrzeGdy już decydujesz się na to, by skandynawskie klimaty zagościły w Twoich czterech kątach, koniecznie zapamiętaj, że jednym z kluczowych elementów jest oświetlenie. To znaczy, trzeba dobrać jego źródła w taki sposób, by zapewnić dostateczny dopływ do każdego pomieszczenia na odpowiednim poziomie. Okna pozostają tu raczej odkryte, nie ma co liczyć na zasłony. W ich miejsce jednak, swobodnie można wykorzystać rolety, utrzymane w jasnej kolorystyce. Taki zabieg, z pewnością przekłada się na to, że mamy o czynienia z najbardziej optymalnym dozowaniem naturalnego oświetlenia. Zyskujemy przestrzenne wrażenie, które odnosi się do przytulności i przestronności wnętrza, na bardzo prostych patentach.

Na co zwrócić uwagę w sypialni oraz w przestrzeni salonu?

skandynawskie wnętrzeJednym z kluczowych i wyróżniających ten styl elementów, są różnego rodzaju dodatki. Królują drobne akcenty – narzuty oraz poduszki, które wykonane są z materiałów naturalnych. Na liście ich znajdziemy między innymi bawełnę czy len, a także – klasyczną, naturalną wełnę. Ich rolą jest ocieplanie czterech ścian i stworzenie pewnego rodzaju wyjątkowego, przytulnego klimatu i aury we wnętrzu. Z innych dodatków, trzeba skupić się też na designerskiej formie. Nawet takie proste rzeczy jak wazony na kwiaty czy ramki do zdjęć, już mogą wiele wnieść swoim efektownym charakterem. Kontrastowa kolorystyka doskonale wpasowuje się w dominującą biel, dając mnóstwo ciekawych wizualnie efektów.

Wiele inspiracji dla stylu skandynawskiego można znaleźć na zdjęciach gotowych aranżacji. Oczywiście nie sugerujemy kopiowania tych rozwiązań 1 do 1, ale na pewno to świetny punkt wyjścia dla osób, które są w trakcie poszukiwania tego wyjątkowo i nietypowego szlaku w urządzaniu wnętrz.