Bloczki betonowe – prosta i szybka budowa

drzwi

Bloczki betonowe są świetnym rozwiązaniem, jeśli cenimy sobie szybkość i wygodę w budowlance. Bardzo często wybiera się je do stawiania fundamentów, gdyż przy ich pomocy mury fundamentowe rosną w oczach i pomija się wiele nieprzyjemnych problemów, jakie spotykają budowlańców stawiających fundamenty monolityczne. W przypadku bloczków betonowych nie dość, że otrzymujemy wygodny materiał, oferowany nam w kilku wymiarach, w zależności od naszych potrzeb, to jeszcze jest on przystępny cenowo. Nic dziwnego, że bloczki betonowe zyskują coraz większą popularność.

Zastosowanie bloczków betonowych

Ich głównym przeznaczeniem jest ww. budowa fundamentów, ale można je również wykorzystać do budowy piwnicznych ścian, albo podmurówek, a nawet słupów. Bloczki betonowe są niezwykle wytrzymałe i odporne na warunku atmosferyczne; nie straszny im zarówno mróz, jak i wilgoć czy ogień. Dlatego uznaje się je również za wyjątkowo bezpieczną opcję w budowlance.

Kształt i wymiary bloczków

Znaczna większość bloczków betonowych kształtem przypomina zwykłą cegłę, jednak nieco większą. Są zwyczajnymi prostopadłościanami, co daje niezwykły komfort, kiedy przychodzi do murowania. Można murować je zarówno w poziomie, jak i pionie, a ich wersje ze szczelinami (w zależności od modelu od dwóch, do nawet trzech, czerech szczelin) są nieco lżejsze i zapewniają dodatkową termoizolacyjność.

bloczki

Jeśli chodzi o wymiary opisywanych tu bloczków, to najpopularniejszym jest 38 x 24 x 12 cm, ale dostępne są również w innych, nieco bardziej lub mniej poręcznych (49 x 24 x 12 cm, 38 x 25 x 14 cm, 30 x 24 x 12 cm i 30 x 19 x 19 cm). Oczywiście wiadomo, że większe bloczki przyspieszają okres murowania, ale ich problem polega na sporej wadze, co znowu może być męczące. Jeden bloczek potrafi ważyć nawet do 30 kg.

Cena bloczków betonowych

Jeśli chodzi o koszta tego materiału, są one stosunkowo niskie, jeśli mielibyśmy je porównać do możliwych zamienników. Bloczki betonowa można kupić za grosze, jeśli znaleźlibyśmy jakieś używane, ale również nowe nie obciążą zbytnio naszej kieszeni, dlatego jednak warto sięgnąć po nowszy wyrób i mieć spokojną głowę.

Polecamy: https://marketing-internetowy24.pl/copywriting/