Co kupić niemowlęciu na prezent?

Wybierając się do sklepu z zabawkami w poszukiwaniu idealnego podarunku dla niemowlęcia musimy zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Asortyment dla najmłodszych jest bardzo szeroki. Urzekające puchate Misie, książeczki, gryzaczki, grzechotki i tak można by wymieniać bez końca. W co zatem warto zainwestować? Co będzie ładne ale też pożyteczne? Co przyczyni się do rozwoju maluszka?

W poszukiwaniu idealnego prezentu

Standardowym rozwiązaniem najczęściej wybieranym przez gości odwiedzających nowo narodzone dziecko po raz pierwszy oprócz pampersów są pluszowe misie, grzechotki i gryzaki. Decydując się na taki prezent, warto zwrócić uwagę na tworzywo, z którego te zabawki dla niemowląt są wykonane. Teraz bez problemu możemy dostać drewniane gryzaczki, które są dla małych pociech zdecydowanie lepsze. Świetnie sprawdzają się też słynne żyrafki do gryzienia, które wykonane są z tworzyw, które posiadają wszystkie niezbędne atesty. To ważne, aby to sprawdzić. Świat dziecięcych zabawek przepełniony jest niepotrzebnie plastikiem, a produkty z niego zrobione nie słynną z długowieczności. Technologia poszła już tak do przodu, że teraz możemy również kupić grzechotki interaktywne. Cieszą się one ogromną popularnością wśród zabawek dla niemowląt. To małe urządzenie delikatnie miga kolorowymi światełkami, śpiewa i mówi do maluszka. Dzieci są zachwycone!

Rozwojowe zabawki

Wybierając zabawki dla niemowląt warto również spojrzeć na te bardziej rozwojowe. To wcale nie muszą być niewiadomo jak drogie i rozbudowane technologicznie sprzęty. Takim rozwiązaniem są chociażby książeczki kontrastowe. To oczywiste, że takie dzieci są jeszcze za małe na  czytanie, ale to nie oto w tych wydaniach chodzi. Najczęściej są to małe tekturowe książeczki, niektóre są też wydawane na kartach jak memory, są one pokryte dużymi czarno białymi ilustracjami np. z motylkiem albo z samochodem. Chodzi o to, że niemowlęta zaczynają wodzić wzrokiem za tymi obrazkami, mają dostarczane dzięki nim dodatkowe bodźce wzrokowe. Dodatkowo mają one pobudzać też resztę zmysłów i ożywiać dziecięcą wyobraźnię, z kolei dzięki dotykaniu i obracaniu takiej książeczki, dziecko rozwija swoją motorykę.

Artykuł przy współpracy: Bawidło.pl