Dlaczego warto monitorować ceny materiałów budowlanych?

Zakup materiałów budowlanych to dla wielu niezorientowanych inwestorów spory kłopot. Decydując się jednak na duże składy budowlane, możemy liczyć, że cały asortyment znajdziemy w jednym miejscu. Pozwoli to na w miarę szybkie zakupy większości potrzebnych materiałów budowlanych w jednym miejscu.

Czy warto przywiązywać się do jednego składu?

Rozwiązanie to wydaje się bardzo wygodne, niestety może nie okazać się korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Różnice w cenach materiałów budowlanych w zależności od miejsca zakupu są czasem tak duże, że należy je stale kontrolować. Część składów posiada lepsze ceny na elementy betonowe, inne specjalizują się bardziej w stali czy materiałach służących do termoizolacji. Jeśli naszym celem jest minimalizowanie kosztów, to nie warto korzystać z usług jednego składu budowanego. Choć każdy z nich zapewni nam dostęp do pełnego asortymentu potrzebnego w czasie budowy, stała kontrola pozwoli kupować materiały w najniższej możliwej cenie.

Idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie osoby, która dobrze orientuje się w rynku materiałów budowlanych w naszej okolicy. Będzie ona w stanie na pierwszy rzut oka stwierdzić jakie elementy należy zamówić w danym składzie. To rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu. Wymaga jednak opłacania dodatkowej osoby.

Na co zwrócić uwagę kupując bloczki betonowe?

Bloczki betonowe służą do wznoszenia elementów konstrukcyjnych. Coraz częściej są stosowane do budowy fundamentów. Ich zaletą jest niska cena i stosunkowo łatwy transport na plac budowy. Jest to zdecydowanie tańsza opcja od wykonywania szalunków i zalewania ich gotową mieszanką z betoniarni. Niestety budowa fundamentów z bloczków betonowych ma też swoje wady. Największą z nich będzie z całą pewnością mniejsza wytrzymałość, która jednak nie powinna w żaden sposób zagrażać bezpieczeństwu. Inaczej sprawa ma się w przypadku dużych budynków, budowanie z bloczków przy inwestycji związanej z domami jednorodzinnymi nie jest najgorszym pomysłem.

Dobry pustak betonowy powinien charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością. Wybierajmy bloczki z renomowanych betoniarni, które gwarantują dobry stosunek cementu do reszty składników, oraz odpowiednie parametry. Należy unikać słabych jakościowo pustaków z marketu i pochodzących z niewiadomych źródeł. Jest to element na tyle ważny, że nie warto oszczędzać na jego zakupie.

Wszelkie problemy, które powstają na etapie wznoszenia fundamentów, są bardzo trudne do naprawienia. W razie usterki naprawa może okazać się bardzo kosztowana. Bez wątpienia zakup dobrej jakości bloczków, które zapewnią renomowane składy budowlane uchroni nas przed takimi problemami.