Jak dobrać kolor kostki?

Kostka powinna być przede wszystkim wytrzymała. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na jej kształt, ponieważ to właśnie od tego zależy efekt – małe kształty sprawdzą się na drodze z zakrętami, jednak te duże idealnie pokryją płaską powierzchnię i przyśpieszą całą pracę. Jednak warto pamiętać jeszcze o jednym czynniku, który warunkuje estetykę – kolor.

Dobór koloru

Przede wszystkim wybór koloru kostki brukowej powinien być zależny od elewacji budynku, wykończenia, dachu oraz od innych kolorystycznych elementów. Wiele przykładowych realizacji kostki brukowej można zobaczyć w internecie. To właśnie tam można zainspirować się niejednym pomysłem w układaniu kostki oraz doborze samego koloru.

Rożne odcienie

W przypadku samego koloru należy wiedzieć, że kolory są sobie nierówne. Szary u jednego producenta może mieć zupełnie inny odcień niż ten u drugiego. Dlatego warto zapoznać się z pełną ofertą dostępną na rynku. Dopiero wtedy będzie można dokładnie dobrać ten idealny kolor na Twoje potrzeby. Dlaczego tak jest? Otóż do tworzenia kostki brukowej korzysta się z surowców naturalnych i właśnie to jest powodem powstawania różnych odcieni jednego koloru u poszczególnych producentów.

Oferta kolorystyczna

Każda marka ma swoją ofertę kolorystyczną, która bardzo często odbiega od tej, którą oferuje konkurencja. Bardzo często nie trzeba wiele w procesie produkcyjnym, aby powstawały różne odcienie. Sam piasek może w znaczącym stopniu decydować o ostatecznym kolorze uzyskanym na kostce. Jego kolor ma właśnie na to wpływ. W tym celu warto dokonać prawidłowych pomiarów oraz kalkulacji. Należy odpowiednio określić zapotrzebowanie na kostki tak, aby nie było potrzeby dokupywania. Wówczas można trafić już na zupełnie inną serię (nawet u tego samego producenta).

Kupuj tyle ile potrzebujesz

Kolor kostki brukowej jest również istotny, ponieważ to właśnie od niego będzie zależeć cały efekt finalny. Pozwala to na tworzenie wielu ciekawych kompozycji, które bardzo często wyglądają bardzo pomysłowo. Pamiętaj jedynie, aby zwracać uwagę na odcień kostki. Zawsze kupuj od razu tyle, ile potrzebujesz, a nawet lekko ponad zapotrzebowanie w przypadku ewentualnych zniszczeń – nigdy nie możesz wyliczać co do sztuki.

Przy współpracy ze sklepem Betor, gdzie można nabyć bloczki silka.