Jak prowadzić hotel pamietając o dobrym wrażeniu zostawianym na gościach?

Prowadzenie profesjonalnego hotelu nie jest rzeczą łatwą, zwłaszcza, że jego właściciel musi wziąć pod uwagę wiele rzeczy decydujących i o zadowoleniu gości z jednorazowego pobytu i o wywarciu na nich takiego wrażenia, żeby w przyszłości chcieli do niego wrócić. Jak to zrobić i o czym warto pamiętać?

Hotel – jak go widzą, tak go piszą!

Zdecydowanie minęły już czasy, w których gościom hoteli zależało wyłącznie na kawałku łóżka i byle jakim kocu do okrycia ciała. Dzisiaj wymagania klientów rosną, a co za tym idzie rośnie też ilość rzeczy, na które hotelarze muszą zwracać uwagę.Pierwszym i najistotniejszym punktem jest pierwsze wrażenie, jakie hotel robi na gościach. I tutaj mówimy zarówno o jego zewnętrznym wyglądzie, urządzeniu wnętrz i pokoi, zadbaniu o odpowiednią kolorystyką sprzyjającą odpoczynkowi, jaki i o wiele drobniejszych detali. Ważnym punktem dla gości są zarówno eleganckie łóżka z idealnie wyprasowaną pościelą, jak i starannie dobrane kosmetyki hotelowe (https://www.wszystko-do-hotelu.pl/kosmetyki-hotelowe.html) czyli szampon, odżywka, pachnące mydła do ciała czy możliwość skorzystania z suszarki do włosów.

Na jakie rzeczy zwracając uwagę goście hotelowi?

W internetowych opiniach dotyczących różnych hoteli można łatwo zwrócić uwagę na to, co dla gości jest najważniejsze. Punkt pierwszy to cena adekwatna do jakości noclegu i dodatków, jakie są w nim zawarte. Jeśli klient płaci za nocleg 150 zł, a w tym śpi w pięknie urządzonym pokoju, łazience wyposażonej w stylowe kosmetyki hotelowe i eleganckie ręczniki, a do tego może skorzystać np. z sauny czy siłowni, to na pewno wystawi hotelowi dobrą opinię. Dodatkowo niezwykle istotną kwestią jest sympatyczna i chętna do pomocy obsługa hotelowa. Sympatyczna pani z recepcji, który traktuje gościa miło i z szacunkiem może zostawić na nim o wiele lepsze wrażenie niż cenny obraz powieszony na ścianie hotelowego apartamentu. Te wszystkie detale składają się na to, czy gość po opuszczeniu hotelu będzie chciał udać się np. na media społecznościowe i wyrazić na jego temat dobrą opinię, czy też nie.

Przy współpracy: https://www.wszystko-do-hotelu.pl/