Jeszcze więcej przestrzeni!

lampka nocna

Dla osób ceniących sobie przestrzeń i funkcjonalność istnieje wiele rozwiązań które nawet z niewielkiej kawalerki potrafią uczynić miejsce wszechstronne w którym każdy będzie czuł się swobodnie. Zwiększenie optyki za pomocą kilku praktycznych zastosowań sprawi, że uzyskamy więcej miejsca, a jeśli nie – to przynajmniej będziemy mieć takie poczucie. Oto kilka trików pozwalających na uzyskanie jeszcze większej przestrzeni.

kuchnia

Szkło i jeszcze raz szkło.

Motywy dekoracyjne ze szkła to nie tylko elegancja i ekskluzywność, to także uzyskanie funkcjonalności i dodatkowej przestrzeni. Bynajmniej nie chodzi o to, by tworzyć gabinet luster – celem jest odpowiednie zastosowanie rozwiązań opiewających w szkło, aby mieć poczucie dodatkowych metrów. Jednym z przykładów jest szklany stół, lub stolik do kawy. Szklany blat z pewnością nada wyjątkowego klimatu i czaru, a pomieszczenie zyska na optyce. Istotna jest także rola okien. Aby powiększyć rozmiar danych czterech kątów warto wyzbyć się rolet i masywnych zasłon. Napływ słonecznych promieni oraz błękit nieba rozświetli pomieszczenie i uwypukli kilka metrów zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach.
kuchnia

Stonowane barwy.

Na powiększenie przestrzeni wpływa także kolorystyka. Żeby uzyskać jej jak najwięcej należy postawić na kolory stonowane takie jak błękit, beż, biel, kość słoniowa, czy łosoś. Oczywiście są to kolory chłodne nadające nieco surowości, ale nie musi to świadczyć o całkowitym zimnie całego pomieszczenia, gdyż można skontrastować je i przełamać za pomocą żywych akcentów dekoracyjnych. Przestrzeń na pewno na tym nie ucierpi. Poza tym producenci farb bazujący na opinii specjalistów w kwestii architektury wnętrz coraz częściej oferują palety barw chłodnych w rozmaitych odcieniach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wieszaj co się da.

Dużo rzeczy i mało miejsca. To spory problem dla osób posiadających niewielkie mieszkania. Na szczęście istnieje kilka praktycznych trików, które pozwolą na osiągnięcie dodatkowych metrów stanowiąc przy tym zalety dekoracyjne. Jednym z takich przykładów jest wykorzystanie sufitu na którym można zamocować półkę na książki. To rozwiązanie nada specyficznego klimatu i sprawdzi się zwłaszcza w pomieszczeniach wysokich. Innym przykładem jest zasada – wieszaj na ścianę co się da. Idąc tym tropem fantastyczną alternatywą jest zawieszenie roweru, telewizora, czy chociażby – deski do prasowania, tym bardziej jeśli ma ciekawy wzór. Można też powiesić przykładowo modne plakaty motywacyjne czy obrazy z napisami jak w tym sklepie.

Jeśli meble, to tylko praktyczne.

Meble mają za zadanie łączyć praktyczność z dekoracją, lecz jeśli chcemy uzyskać dodatkową przestrzeń trzeba się ukierunkować wyłącznie na cele praktyczne. Rozkładany stół, łóżko oraz krzesła z pewnością dadzą nam kilka dodatkowych metrów i będą pożytecznym rozwiązaniem w przypadku wizyty niezapowiedzianych gości. Warto pozbyć się półek w których kamuflujemy przedmioty pt. wszystko i nic. Jeśli mamy coś wartościowego to zwyczajnie to eksponujmy.

Generalne porządki.

kwiatekW każdym pomieszczeniu znajduje się szereg rzeczy nieużywanych, które egzystują tam wyłącznie z przywiązania, lub zapomnienia. Warto od czasu do czasu robić przegląd w celu pozbycia się niepotrzebnych szpargałów i rupieci. A nóż zwolni się jedna dodatkowa szuflada, która zapewni niezbędne miejsce na przedmioty niezbędne? Podobnie rzecz się ma z przewodami. Złączki i listwy maskujące skutecznie ukryją kable, czego konsekwencją będzie większe bezpieczeństwo i jeszcze więcej przestrzeni.