Prowadzenie hotelu czyli wieczne marzenie

Prowadzenie hotelu należy do jednych z najczęściej werbalizowanych marzeń wielu osób. Najprawdopodobniej stało się to za sprawą tematycznych programów telewizyjnych, które opisują jak stosunkowo łatwo przenieść się z jednego kraju do drugiego i w tym nowym życiu założyć działalność gospodarczą oraz jak to prostu kupić zmurszały budynek czy farmę i zamienić ją w stylowy hotel. 

Hotel, ale gdzie?

Jeżeli już marzymy o prowadzeniu niewielkiego hoteliku, takiego na góra dwadzieścia pokoi, to zwykle musi to być w jakimś niezwykle urokliwym miejscu. A nadają się do tego wspaniałe pod względem klimatu i ukształtowania powierzchni europejskie obszary. Najczęściej pada oczywiście nazwa Toskanii czy Prowansji, ale może to być również turystyczna dolina w Hiszpanii czy Portugalii. Ważne, aby hotel usytuowany był gdzieś na trasie turystycznych szlaków i by można było tam bez trudu dotrzeć. Zwykle marzenia te opisują letni krajobraz, tymczasem mały hotel mógłby być równie atrakcyjny w górskiej miejscowości, pełnej narciarzy i miłośników mrozu oraz śniegu. 

Jak miałby wyglądać hotel z marzeń?

Ten wymarzony hotelik o dwudziestu pokojach musiałby być przytulny, czysty i bardzo estetyczny. Miłośnicy Toskanii i Prowansji zwykle marzą o stylowym hotelu, właśnie w klimacie i kolorystyce przyjętych w tychże krainach. Ma to sens, właśnie w taki sposób można łatwo okazać zamiłowanie do geografii i tę miłość przekazywać hotelowym gościom. Ale można również pokusić się o bardziej odważną stylistykę i każdy pokój zaaranżować w innych odcieniach, jeżeli nawet nie w odmiennym stylu. Takie zróżnicowanie kolorystyczne ułatwiłoby wybór pokoju, stanowiłoby temat do rozmowy i snucia opowieści. Nie znaczy to, że pomieszczenia byłyby od a do zet w jednym odcieniu, raczej byłby to silny główny motyw narzucający odbiór pomieszczenia. Każda łazienka w pokoju również musiałaby się podobnie komponować a kosmetyki hotelowe (https://www.wszystko-do-hotelu.pl/kosmetyki-hotelowe.html) przelewane byłyby do barwnych pojemniczków w ciepłych barwach. 

A ponieważ marzenia się spełniają, można już tylko czekać na realizację. 

 

WDH