Rola poduszek w aranżacji mieszkania

Każdy stara się sprawić mieszkanie lub dom przytulnym i ciepłym miejscem. Bawimy się kolorami i kształtami zarówno ścian, mebli i akcesoriów. W aranżacji mieszkania mogą pomóc dekoracyjne poduszki. Są nie tylko funkcjonalne, ale pełnią również role dodatków, które złączą w całość wystrój mieszkania. 

Gdzie sprawdzą się poduszki dekoracyjne?

Poduszki świetnie sprawdzą się w salonie. Umieszczone na sofie, fotelach, bądź krzesłach poprawią wygodę siedzenia oraz dopełnią wystrój pokoju, w którym najczęściej podejmuje się gości. Dodatkowe poduchy odnajdą się również w sypialni. Łóżko obłożone różniej wielkości poduszkami, będzie wyglądało na bardzo komfortowe. (https://nija-store.com/pl/blog/tropical-garden-i-letnie-wzornictwo-b8.html) W pokoju dziecka poduszki z odpowiednim nadrukiem sprawią, że wnętrze będzie bardziej wesołe. Obrazek lub treść widniejącą na poszewce, można spersonalizować umieszczając na niej imię dziecka lub jego ulubioną postać z bajki.

Jak dobrać odpowiedni kolor poduszek?

Pierwszą zasadą dobierania kolorystyki jest postawienie na barwy, który lubimy i są przyjemne dla naszego oka. Poza tym warto pamiętać o przełamywaniu kolorów. Jeśli wszystkie meble mamy np. w białym lub jasno szarym kolorze warto wybrać żywy kolor, który da dobry kontrast. Zielone poduszki i zasłony w tym samym kolorze będą dobrze przełamywać białe barwy. Do szarości sprawdza się kolor żółty. Kolorystykę poduszek możemy też dobrać w tonie innych akcesoriów jak wazony, ramki dla zdjęcia czy dywany.

Baw się kształtem i fakturą

Poduszki dekoracyjna są dostępne w wielu kształtach. Prostokątne, okrągłe, kwadratowe to klasyczne modele. Na rynek weszły bardziej oryginalne propozycje jak poduszka w kształcie warkocza i tak zwana „knot pillow” czyli poduszka supeł. Warto mieszać formy poduszek. Na tej samej kanapie ciekawie będzie wyglądać kompozycja z poduszek o różnym kształcie. Fakturę i materiał również można wybierać dowolnie. Włochate poduszki są przyjemne w dotyku, gładkie są bardziej eleganckie, a poduszki zakończone frędzlami są pomysłowe i będą zwracać uwagę gości i domowników.

Przy współpracy: https://nija-store.com/pl/