Styl orientalny w łazience

bath

Łazienka to specyficzne pomieszczenie w architektonicznym układzie domu. Pomieszczenie to poza funkcjami praktycznymi łączy się również z estetyką. Coraz większa liczba designerów zwraca uwagę właśnie na ten aspekt. We współczesnej architekturze wnętrz estetyka, dekoracje oraz dodatki mają w przypadku łazienek znaczenie ogromne. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy styl orientalny, który doskonale komponuje się w wnętrzami łazienkowymi.

Co warto widzieć o stylu orientalnym?

Styl orientalny emanuje prostotą, oszczędnością i powściągliwością w stosowaniu zarówno barw, jak i dekoracji. Wnętrza w których gości styl orientalny w ostatecznym efekcie powinny być subtelne, lekkie, jasne oraz ascetyczne. To właśnie ten aspekt odróżnia styl orientalny w łazience od tego samego stylu w przypadku sypialni. Celem zastosowania orientalnego designu w łazience jest prawdziwe oczyszczenie – zarówno ciała, jak i ducha. Ascetyczna aranżacja będzie sprzyjać odnowie, wyciszeniu oraz relaksowi.

Diabeł tkwi w szczegółach

candle
To właśnie detale odgrywają w kwestii urządzania łazienki orientalnej największą rolę. Cały proces urządzania zaczynamy rzecz jasna od wyboru ceramiki sanitarnej. W przypadku łazienki orientalnej powinna być to ceramika o miękkich – organicznych kształtach. Miłośnicy awangardy mogą postawić na proste motywy inspirowane sztuką azjatycką. Kolejnym – znamiennym aspektem są dekoracje, zwłaszcza te żywe. Mowa tu o roślinach – zatem, aby podkreślić minimalizm warto zastosować bambusy, które doskonale będą czuć się w miejscu nasyconym zwiększoną wilgotnością, a ich wygląd sprawi, że na własnej skórze odczujemy magię orientu. Bambusy nie potrzebują dużej ilości światła – to kolejny atut owej rośliny. Najlepiej zasadzić je w donicach, a jeśli jesteśmy zrażeni do roślin w tego rodzaju pomieszczeniach, to doskonałym pomysłem może okazać się zastosowanie tapety z bambusami. Tego rodzaju zieleń wniesie do naszej łazienki przyjemną i relaksującą aurę. W celu znalezienia idealnych dodatków warto odwiedzieć strony internetowe obrazynasciany.pl, artpasaz.pl, dekorolka.pl.

O dodatkach ciąg dalszy…

Sztuka orientalna lubuje się w prostocie i formach minimalistycznych, dlatego odradza się epatowanie kolorami. W wielu przypadkach przesadne nasycenie może wprowadzić do pomieszczenia takiego jak łazienka niepotrzebny chaos. Doskonałym przykładem są dodatki w postaci ręczników – w łazience orientalnej bezsprzecznie powinny być one białe. Mogą się wyróżniać graficznym motywem nawiązującym np. do japońskiego alfabetu. Aby nasza łazienka była jeszcze bardziej orientalna warto złożyć je w sposób azjatycki – przy użyciu tej techniki składa się m.in. kimona. A skoro o kimonach mowa, to warto zagospodarować w podobny sposób podręczne atrybuty – np. kubeczki ubrane w kimona, bądź figurki podkreślające azjatyckie pochodzenie. Tego rodzaju dodatki z pewnością nie będą ekspansywne, a ich subtelność doskonale wpasuje się w minimalistyczny trend stylu orientalnego. sun