W jakich wnętrzach sprawdzi się plafon sufitowy?

Ten typ lampy znany jest przede wszystkim jako oświetlenie sufitowe w łazience. Od tego wnętrza rozpoczął swoją karierę. Charakterystyczna konstrukcja plafonów sprawia, że można zapewnić im dobrą ochronę przed wilgocią. Ponadto plafon to płaska lampa, czyli powiększa optycznie łazienkę. Co jednak z innymi wnętrzami, czy lampa taka pasuje?

Jak wyglądają współczesne plafony?

Płaskie lampy sufitowe to modele bardzo zróżnicowane. Są nieduże, skromne, zwykle o okrągłym kształcie. Umieszczone na suficie lampy takie zapewniają równomierne oświetlenie. Same nie rzucają się zbytnio w oczy. Są gustowną, spokojną ozdobą. Do łazienki wybrać trzeba plafony przeznaczone do niej. To modele, które spełniają normy związane z ochroną przed wilgotnością.

Skromny model to dobry wybór do każdego wnętrza niedużego. Nie każdy plafon jednak tak wygląda. Są modele bardziej ozdobne, większe i rozbudowane. Do wyboru są nie tylko plafony (https://www.lights.com.pl/Plafony-251k/) nowoczesne, ale też w klasycznym stylu. Mogą być nieduże i skromne, ale mogą też być wyrazistymi akcentami we wnętrzu.

Modne lampy sufitowe do każdego wnętrza

Plafon to najlepszy wybór do wnętrza niskiego. Jest polecany także do takiego o standardowej wysokości, jeśli nie jest duże. Przymocowane blisko sufitu plafony zamiast lamp wiszących to sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. To praktyczne oświetlenie spotyka się więc w łazienkach, w przedpokoju, w kuchni. Te obszary zwykle nie są duże.

Polecamy: https://comparic.pl/

Co jednak z dużymi przestrzeniami, jakimi zazwyczaj są salony? Plafony to modne oświetlenie sufitowe, więc warto rozważyć ich wybór. Czy nie są zbyt skromne do takiego wnętrza? Czy jest to wystarczające źródło światła? To zależy od tego, jaki wybierze się model i ile jest w pokoju plafonów. Są modele bardzo ozdobne np. duże i z kryształkami. Można też wybrać nie tak bogato zdobione, ale dać ich dwa lub więcej do wnętrza.

Plafony mogą znajdować się w każdym pomieszczeniu, w którym chce się je mieć. Ważne jest jedynie, by wybrać pasujący do stylu i wielkości wnętrza model. Trzeba też ustalić odpowiednią ilość plafonów.

Przy współpracy: https://www.lights.com.pl/